BIZNES KONTRA SMOG

ponad 3 lat temu

Edukacja  dzieci i młodzież w zakresie jakości powietrza i przeciwdziałania zmianom klimatycznym .

W ramach programu “Biznes kontra smog”  pracownicy-wolontariusze wszystkich zaangażowanych firm i stowarzyszeń prowadzą warsztaty w szkołach i przedszkolach, wyjaśniając m.in. czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku.  Dnia 23 lutego 2022 r w naszym przedszkolu  odbyły się warsztaty gdzie dzieci zapoznały sie z tematyką :

-  czym jest smog, dlaczego powstaje, jakie niesie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, co można i nalezy robić, aby móc oddychać czystym powitrzem .

Program wolontariatu pracowniczego „Biznes kontra smog” powstał w 2018 z inicjatywy firmy doradczej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE.

Obecnie 28 organizacji wspiera edukację w zakresie smogu:

Do IV edycji w roku szkolnym 2021/22 włączyło się 28 organizacji: ABB, Airly, Akamai Technologies, Amer Sports, Amway, Aon, Stowarzyszenie ASPIRE, Grupa CANPACK, Centrum Wolontariatu, Cisco Systems, Credit Suisse, Ecolab, Euroclear, Herbalife, Hitachi Vantara, HSBC, IAG GBS, Jacobs, Krakowski Alarm Smogowy, Knowable, Maxima Europe, Motorola, Ocado Polska, PwC, Sappi, State Street Bank Polska, UBS, Zurich Insurance Company LTD. Program otrzymał Patronat Honorowy Ministra Klimatu i Środowiska oraz Marszałków Województw Małopolskiego i Mazowieckiego.