Spotkanie z Strażą Miejską

Dnia  15 i 16 maja br. nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy z Krakowa, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Na koniec spotkania dzieci i nauczyciele podziękowali Strażnikom za złożoną wizytę i zaprosili na kolejną. Przedszkolaki w nagrodę dostały od naszych gości kolorowanki utrwalające wiadomości z przeprowadzonej prelekcji.

Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Przegląd piosenki angielskiej

8 luty 2024  . To niesamowita okazja, aby pokazać swój talent i umiejętności wokalne. Organizatorem była Szkoła Podstawowa 105 w Krakowie . Nasze przedszkole reprezentowała grupa Olimpijczyków  z piosenką  z bajki ,, Pinokio"

Ratujemy Misia

Dnia 23 listopada  odbyły się  warsztaty  edukacyjne dla dzieci z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem Ratujemy Misia .

Gościem była Pani ratownik medyczny.

Wycieczka do ksiegarni

Zainspirowanie dzieci kulturą literacką i czytelnictwem. Przybliżenie specyfikacji pracy w zawodzie księgarza ,  biliotekarza .  Poznanie historii powstania książki   oraz różnych jej  gatunków  , przeznaczeń.

Święto Niepodległości w przeszkolu

Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dziś w naszym Przedszkolu  świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
9  listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszych  grup przedszkolnych. Zapraszamy do galerii

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 26 X 2023   odbyła się Uroczystość  Pasowania na Przedszkolaka  z udziałaem Rodziców

-  przyjęcie do społeczności przedszkolnej nowych dzieci; • wspomaganie dziecka w budowaniu pozytywnego obrazu siebie;  zapraszamy do galerii.