Warsztaty kulinarne

29.09.2022r. wyjście do pizzerii "Siesta" na warsztaty kulinarne. Przedszkolaki poznały recepturę na pyszne ciasto do włoskiej pizzy, następnie pod okiem profesjonalnego kucharza własnoręcznie uformowały ciasto na blacie, dodały ulubione składniki, a na końcu odbyła się wspólna degustacja naszych wyrobów.

Witamy jesień

23.09.2022r Powitanie Jesieni -dzieci powitały piękną, złotą porę roku. Obserwowały zmiany jakie zaszły w najbliższym otoczeniu i w radosnych nastrojach obchodziły Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia królowały jesienne kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony, nie tylko w ubiorze, ale także w pracach plastycznych. Olimpijczycy wspólnie wykonali portret Pani Jesieni.

Dzień Przedszkolaka

20.09.2022r "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"-uczciliśmy go razem tańcem i piosenką. W naszej grupie odbyły się wspólne zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną, które pomogły zintegrować wszystkie dzieci. Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

Dzień kropki

15.09.2022r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu każdy przedszkolak próbował odkryć swoje talenty, poznawać swoje mocne strony. Wspólnie bawiliśmy się szukając kropek w naszym otoczeniu i wykonując kropkowe prace plastyczne. W ogrodzie przedszkolnym także powstały kropkowe dzieła, co sprawiło wszystkim mnóstwo frajdy.

Zajęcia sportowe MOS- wschód

14.09.2022r. -zajęcia sportowe w MOS Kraków Wschód dzieci wzięły udział w zajcieach sportowo-ruchowych  pod okiem trenerów z ośrodka. Przedszkolaki mogły się sprawdzić w różnych dyscyplinach sportowych np.: strzelanie z łuku, rzut do celu, zumba, zajęcia ogólnoruchowe z piłką nożną. Po zajęciach dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie.

Wycieczka do obserwatorium astronomicznego

Dzieci z grupy Czempionów i Olimpijczyków   uczestniczyły w zajęciach  edukacyjnych  w Młodzieżowym  Obserwatorium Astronomicznym

im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach
Dzieci to wspaniali mali odkrywcy otaczającego nas świata. Zamiłowanie do nauki i pasja, jaką przejawiają niejednokrotnie zaskakuje. Urzeczywistnianie ich astronomicznych marzeń to coś co realizujemy podczas każdych zajęć astronomicznych dla najmłodszych w niepołomickim Obserwatorium. Dyskusje połączone z zabawą pozwalają dzieciom od najmłodszych lat dowiedzieć się jakie miejsce zajmujemy we Wszechświecie.

astronomiczne-kolo_300x300

Dzieci to wspaniali mali odkrywcy otaczającego nas świata. Zamiłowanie do nauki i pasja, jaką przejawiają niejednokrotnie zaskakuje. Urzeczywistnianie ich astronomicznych marzeń to coś co realizujemy podczas każdych zajęć astronomicznych dla najmłodszych w niepołomickim Obserwatorium. Dyskusje połączone z zabawą pozwalają dzieciom od najmłodszych lat dowiedzieć się jakie miejsce zajmujemy we Wszechświecie.

Dzieci - dzieciom -przedstawienie teatralne

Dzieci z grupy Olimpijczyków  10 czerwca  wystapiły w przedstawieniu pt.,,   Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków "   . Bajka dedykowana była  wszystkim dzieciom z naszego przedszkola.

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.

Dzień Rodziny

Mama i tata, najpiękniejsze słowa świata” z takim programem artystycznym dzieci z Przedszkola wystąpiły z okazji Dnia Mamy i Taty.

W montażu słowno-muzycznym przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz wyjątkowo wzruszające tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Dzieci pod opieką swoich pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest ukochanym Rodzicom. Święto rodziny to wyjątkowy czas, nie tylko dla dzieci, lecz również dla Rodziców. To czas pełen wzruszeń i porywu serca, zwłaszcza, gdy widzi się swoje dziecko pierwszy raz w charakterze aktora, który ukazuje swoją miłość odbiorcy.

Święto Rodziny zakończyło się wręczeniem własnoręcznie i staranie wykonanych przez dzieci upominków.

Dziękujemy za ten dzień małym aktorom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Wycieczka na Rogate ranczo

Cele : Rozwijanie umiejętności społecznych.  Poprzez uczestniczenie  we wspólnych wyprawach, przedszkolaki uczą się i utrwalają normy, wzorce zachowań, zasady zachowania się w miejscach publicznych.  Uczą  się samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych.  Obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata.  Zapraszamy do galerii.