Boże Narodzenie - Kolędujemy w przedszkolu

Historia kolędowania w Polsce, czyli śpiewania pieśni bożonarodzeniowych, jest bardzo długa. Wspólne śpiewanie przy rodzinnym stole niesie radość oraz poczucie bliskości i jedności. Śpiewanie kolęd w Święta Bożego Narodzenia wśród rodziny i najbliższych jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji.

My jako rodzice i nauczyciele powinniśmy dbać o to, aby tradycje kolędowania przekazywać naszym dzieciom. Zapraszamy do galerii  zdjęć.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawia, że zwiedzanie ma charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowią niecodzienną lekcję historii.

Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków sprawiają, że przedstawione w ten sposób informacje utrwalają się na dłużej i są wyjątkowym uzupełnieniem wiedzy .  Zapraszamy do galerii  zdjęć.

Świętujemy Niepodległość

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych . Starszaki  wystąpiły z programem artystycznym. Uroczystość dzieci rozpoczęły od naszego tańca narodowego – poloneza. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Zapraszamy do galerii  zdjęć.

Książka dla Przedszkolaka

Wraz z nowym rokiem szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do projektu "Książka dla Przedszkolaka". Jego celem jest podejmowanie działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i rozbudzanie miłości do literatury już od najmłodszych lat.

Dzień Chłopaka

30.09.2022r. "Dzień Chłopaka" - w tym dniu dziewczynki szczególnie dbały o swoich kolegów. Wręczyły im upominki, własnoręcznie wykonane dyplomy, złożyły życzenia, zaśpiewały "Sto lat", a następnie odbyła się dyskoteka i zabawy ruchowe. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.